MINIPIVOVARY

www.minipivovary-pacovske.cz

www.easybrewtech.cz

Chlazení

Linky na chlazení a skladování mléka

Servisní pohotovost

pivovarů a chladících zařízení
+420 601 383 655 - Josef Švára
6:00 – 22:00 včetně víkendů

Novinky

Nová sýrárna v Plané nad Lužnicí
09.07.2020

V současné době dokončujeme montáž velkoobjemových nádrží v mlékárně Madeta v Plané nad Lužnicí. Vzniká tu nová sýrárna s výrobní kapacitou asi 42 tun sýru denně, která zahájí svůj provoz na konci tohoto roku. Z PACOVSKÝCH STROJÍREN jsme...

Zobrazit všechny novinky >>>

Oznámení

STÁLE HLEDÁME NOVÉ KOLEGY!
05.02.2020

Seznam hledaných pozic naleznete v sekci KARIÉRA nebo nás můžete kontaktovat přímo na personálním úseku: personalni@pacovske.cz +420 724 589 699 Hledáme právě Vás!

Zobrazit všechna oznámení >>>

Tiskové zprávy

PACOVSKÉ STROJÍRNY slaví 140 let od zahájení provozu
18.09.2016

V rámci oslavy proběhl zápis do České knihy rekordů 15. září 2016 – Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., výrobce komplexních technologických a procesních celků z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi s vedoucím postavením na českém...

Zobrazit všechny tiskové zprávy >>>

Stojatý izolovaný skladovací tank na mléko typ SIST 10 000 - 45 000 litrů

Slouží ke skladování již zchlazeného mléka po jeho nadojení při teplotě +4 °C. Vybavení tanku chladicím pláštěm umožňuje udržení této nastavitelné skladovací teploty po celou dobu skladování mléka. V tanku je možné skladování mléka ze dvou nebo více důjí bez jakéhokoliv negativního dopadu na kvalitu skladovaného mléka - je umožněn obdenní svoz mléka. 

Tank je určen pro umístění vně budovy mléčnice, tj. ve venkovním prostředí. Podmínkou umístění je provedení betonové základové desky v úrovni + 50 mm nad podlahou mléčnice a zhotovení otvoru ve stěně mléčnice pro osazení plechového rámu tanku do této stěny. Pro provoz tanku je nutný přívod elektrické energie, studené a teplé pitné vody a odpadní kanálek (potrubí - 1 nebo 2) pro odvod odpadních vod ze sanitace tanku. 

Tank se skládá z vlastní vnitřní nádoby opatřené ve spodní části chladicím pláštěm. Válcová část a spodní dno nádoby je izolováno izolační hmotou Kaimanflex a kryto izolačním pláštěm z hliníkového trapézového plechu, horní víko nádoby je izolováno tuhým polyuretanem a kryto nerezovým plechem. Vnitřní povrch tanku je broušen na drsnost Ra 0,8. Uvnitř nádoby je kotvové třílistové míchadlo a rotační ostřikovací hlavice pro dokonalou sanitaci tanku. Tank je ve víku opatřen průlezem pro eventuální vstup do tanku a vzdušníkem DN 200, který je potrubím spojen s mléčnicí, aby bylo zabráněno nasávání znečistěného venkovního vzduchu do tanku. Všechny díly, které přicházejí do styku s mlékem jsou buď z nerezové oceli, nebo z potravinářské pryže. Pro přístup na horní víko tanku je tank vybaven obslužným žebříkem s ochranným košem a plošinou. Válcová část tanku je ve spodní části ukončena základovým plechovým mezikružím s otvory pro ukotvení tanku k základové desce. 

Tank je vybaven automatickou sanitací s dávkováním sanitačních prostředků z přepravních barelů a s průtokovým přihřívačem sanitačního roztoku pro dodržení sanitačních teplot. Sanitační adaptér je vybaven 2 kusy vypouštěcích ventilů, které umožňují oddělení první výplachové vody se zbytky mléka od dalších čtyř vodních náplní, které se následně dají znovu použít např. pro ostřik ploch dojírny, přiháněcích chodeb apod. 

Měření objemu mléka je prováděno při vyprazdňování tanku odběrnou cisternou prostřednictvím indukčního průtokoměru spojeného s oddělenou elektronickou vyhodnocovací jednotkou, která udává přímo objem mléka v litrech. Součástí tanku je i vzorkovací kohout pro odběr vzorků mléka. Mléko je do tanku plněno výtlačným čerpadlem z dojicího zařízení spodní výpustí DN 50 přes zpětnou klapku, která zachycuje statický tlak mléka v tanku. 

Dále je tank vybaven řídicí jednotkou s klávesnicí, která ovládá celý chod tanku podle nastavených režimů provozu, tzn. buď sanitace nebo chlazení mléka.