MINIPIVOVARY

www.minipivovary-pacovske.cz

www.easybrewtech.cz

Chladicí technologie a zařízení

Doplňková zařízení

Novinky

PF 2019
23.12.2018

PACOVSKÉ STROJÍRNY přejí pohodové a klidné vánoční svátky, v roce 2019 pevné zdraví, hodně spokojenosti a úspěchů v osobním i pracovním životě.

Zobrazit všechny novinky >>>

Oznámení

SVÁŘECÍ KURZ NA METODU TIG - "ZK 141"
06.02.2017

PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s. nabízejí zájemcům možnost absolvovat za zvýhodněných podmínek SVÁŘECÍ KURZ NA METODU TIG – „ZK 141“ Akční cena celého kurzu: Pro jednotlivce 10.000,- Kč/kurz Pro studenty učilišť a středních škol 7...

Zobrazit všechna oznámení >>>

Tiskové zprávy

PACOVSKÉ STROJÍRNY slaví 140 let od zahájení provozu
18.09.2016

V rámci oslavy proběhl zápis do České knihy rekordů 15. září 2016 – Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., výrobce komplexních technologických a procesních celků z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi s vedoucím postavením na českém...

Zobrazit všechny tiskové zprávy >>>

 

Spirálový průtokový předchladič mléka - typové označení PP 0,75; 1,5; 3

Slouží k předchlazení mléka před jeho vstupem do chladicího tanku CTN na teplotu cca 15 °C, tzn. že se podstatně zkracuje celkový čas na vychlazení mléka na skladovací teplotu 4 °C. Předchladič se vřazuje do výtlačné mléčné větve z dojicích zařízení a mléko samospádem vytéká do chladicího tanku. Předchlazení mléka je prováděno v uzavřeném oběhu ledovou vodou z chladicího tanku prostřednictvím dodatečného oběhového čerpadla ledové vody namontovaného na chladicí tank CTN. 

Zařízení pro využití odpadního tepla z chlazení

Slouží k ohřevu užitkové vody na teplotu cca 50 - 55 °C kondenzačním teplem z chladicích agregátů chladicích tanků nebo výrobníků ledové vody. Tento ohřev je prováděn v deskovém tepelném výměníku, který je (včetně cirkulačního oběhového čerpadla a regulačních prvků) osazen na chladicím agregátu. Užitková voda cirkuluje mezi akumulační nádrží AKUV-2 a tepelným výměníkem a obsah nádrže se postupně ohřívá až na nastavenou teplotu. Z nejvyššího místa AKUV-2 se ohřátá voda odebírá k dalšímu použití. Tento systém přináší poměrně značné úspory elektrické energie na ohřev vody v elektrických boilerech a navíc se snižuje spotřeba energie na vlastní chlazení mléka. 

Automatické dávkování tekutých sanitačních prostředků z přepravních obalů

Zaručuje přesné dávkování a úsporu ve spotřebě těchto prostředků při sanitaci chladicích a skladovacích tanků. Uzavírací zpětný ventil DN 50 pro tlakové plnění chladicích tanků výpustným hrdlem zabraňuje pádu mléka z výšky na dno tanku a jeho mechanickému poškození.